PROCVIČOVÁNÍ PRAVOPISNÝCH JEVŮ

Na neb vskočil první hvězdy. Tráva, keře i strom dýchal kořennými vůněm, které omamoval smsl. Okna se blskal do tm laskavými světl, nad obzor se tyčil obrys věží. Šero brz zhoustlo tak, že strom v parku  splval  v  neobvklé  obraz,  které  se  rýsoval  proti  neb.  Blštivé hvězdy se rozzářil, ab lidi ujistil, že se ve vesmru nic nezměnilo. Z věže blzkého kostela se ozval hlas zvonů, odbjejících jedenáctou hodinu. Všude panoval kld a řeka plnula zarostlými břehy. Děti již spal, jejich rodiče  vužíval  čas  k odpočinku  a ps na  dvorcích a zahradách hldal, ab nic neobvklého neporušilo klid a mr.

2. Doplň vhodné přísudky.

Děti na výlet. Housata po dvoře. Lidé z nádraží. Lodě na moře. Chlapci v běhu. Hlasy ze zahrady. Hvězdy na nebi . Stovky lidí fotbalové zápasy. Hejna ptáků do teplých krajin. Děti potravu do krmítka. Ženy vodu v konvích. Zástupy vojáků . Přátelé do Břeclavi. Psi za zajícem. Řidiči zákaz vjezdu. Sestry s dětmi na dovolenou. Družstva o vítězství.

3. Přepiš věty správně.

4. Vylušti v přesmyčce pohádkovou bytost.

RAK A KLUK –>