SHODA PŘÍSUDKU S PODMĚTEM – PROCVIČOVÁNÍ

Brzy ráno vyšl houbaři do lesa. Ze zahrad se ozýval skřivani. Za školou rostl vysoké lípy. Lidé s úsměvem vítal nový den. Žáci si ve škole objednal nové knihy. Všechny autobusy dorazil na místo. Průvodčí dal znamení k odjezdu vlaků. V truhlících se objevil první hrášky. Z nových úkolů měl žáci obavy. V zatáčce se objevil splašení koně. Besídku připravil všechny školní děti. Z protržené hráze se valil proudy kalné vody.

Ze záhonků zmizel všechny saláty. U lesa se pásl srnky. V křoví měl hnízdo kosi. Na trávě se třpytil kapky rosy. Ze dvorů vyjížděl traktory. Vlaštovky se chystal k odletu. Sluneční paprsky probudil školáky. Koťata dováděl na dvorku. Ve všech soutěžích vyhrál naši kluci. Auta se blížil k přejezdu. Na obloze zazářil první hvězdy. Děvčata pomáhal s mytím oken.

Děti přišl do školy. Ve škole četl, psal a počítal. V poledne se naobědval a šl domů.  Cestou se chlapci zastavil v parku u prolézaček.  Hbitě se jimi protahoval a lákal k prolézání dívky. Ty se však zastavil u kočárků a díval se na miminka. Chlapci si umazal oblečení do školy. Děvčata zůstal čistá jak ze škatulky.

Přišl nás navštívit. Hlásil to v rozhlase. Nevěděl o tom. Radoval se zbytečně. Neomluvil se včas. Sčítal a odčítal. Byl mezi prvními. Chlapci a děvčata nezlobil. Kohouti a slepice hrabal v zemi. Muchomůrky, hřiby a žampiony patřil mezi houby. Vlaky zastavil a lidé vystoupil.