PŘÍČESTÍ MINULÉ – SOUHRNNÉ PROCVIČOVÁNÍ

1. Oprav v textu chyby.

Chlapci se smál děvčatům. Ženám se nelíbl nezdvořilí muži. Lidé se shromažďoval na náměstích. V novinách bl zprávy o povodních. Skupiny kluků proti sobě bojoval. Desítky zvířat zahynul pod kol náklaďáků. Sněhové koule se val z kopce dolů. Dav lidí provolával panovníkov slávu. Stovky sportovních nadšenců čekal na zahájení zápasů. Milióny brouků zničil úrodu. Na větvch stromů poskakoval kos a sýkorky. Lv i tygři vstupoval v cirkuse pod vedením zkušených krotitelů. Chlapci i děvčata uměl násobilku jako když bčem mrská. Holé stromy lemoval okraje silnic. Nov žáci skvěle vcházel se svými učitel. Prázdniny se blžil, děti se radoval. Všichni se těšil na Vánoce i Velikonoce. Oči všech návštěvníků zářil nadšením. Na výlet šl muži, ženy i jejich malé děti. Psi vtal hosty nadšeným štěkotem.