PŘÍČESTÍ MINULÉ – JEDNODUCHÉ PROCVIČOVÁNÍ

Štěňata běhal. Krávy bučel. Kůzlata skákal. Domy stál. Knihy se otevřel. Psi skákal. Konve se vylil. Děti zlobil. Stromy se kymácel. Kluci četl. Žáci počítal. Děvčata cvičil. Ženy pěstoval. Babičky nemohl. Auta jel. Lokomotivy brzdil. Stroje se polámal. Kosi zpíval. Školy soutěžil. Ohně vyhasl. Vrata se otevřel. Noty se ztratil. Brambory se uvařil. Louky se zelenal.

Deště ustal. Hory se tyčil. Soudcové soudil. Děti zmokl. Sýkorky přilétl. Deštníky se polámal. Obědy se vyprodal. Básně skončil. Hrnky se rozbil. Lodě vyplul. Čápi se vrátil. Chlapci počítal. Balíky se poškodil. Prázdniny skončil. Vánoce nastal. Míče se kutálel. Rovnice nevyšl. Práce skončil. Páni se nedostavil. Papíry se rozsypal. Malíři maloval. Lékaři léčil. Bažanti vzlétl.

Bedny se rozbil. Počítače nefungoval. Odborníci se mýlil. Herci hrál. Větve se kýval. Zpěváci zvítězil. Pole se táhl. Okna se otevřel. Děti mával. Chlapci skotačil. Chleby oschl. Rodiče nepřišl. Nohy bolel. Srdce tloukl. Hlavy se kýval. Oči se zavřel. Ramena bolel. Koně závodil. Lodě vyplul. Králíci chroupal. Brusle se ztupil. Umyvadla se rozbil. Světla svítil. Brouci lezl.

Výsledky nevyšl. Písně zazněl. Talíře se rozbil. Rohlíky se prodal. Mraky hrozil. Kompoty se zkazil. Stoly se svalil. Sloni troubil. Židle se ztratil. Děti nepřišl. Ledy roztál. Sněženky rozkvetl. Zmije syčel. Sovy houkal. Mláďata se narodil. Učitelé učil. Prodavačky prodával. Spisovatelé psal. Koně se vzpínal. Peníze došl. Hudby hrál. Muzikanti přijel. Zloději loupil. Děti se usmíval. Jablka uzrál. Hrušky shnil. Lepidla vyschl. Řeky se valil.