HOLÝ PODMĚT, HOLÝ PŘÍSUDEK

1. Urči holý podmět a holý přísudek.

Označení slova: klikni na vybrané slovo. Ze zobrazeného seznamu vyber, co se má provést.

Chlapci se vrátili ze školního výletu. Odbila dvanáctá hodina. Rodiče se zlobili na neposlušné děti. Všechny starosti z nás spadly. Z nádraží se ozývalo houkání vlaku. s vámi nesouhlasím. Zdeňkovi chyběly tři koruny. Soutěží se zúčastnili i dospělí. Ty neumíš násobilku? Děti zpívaly a tancovaly. Auta jela a hlasitě troubila. Psi seděli a žalostně vyli. Děti stříhají a lepí veselé obrázky. Maminka vaří a umývá nádobí. Ptáček zpívá a vesele poskakuje na bidýlku.

2. Urči holý podmět a holý přísudek.

Jarka a Luboš jezdí na kole. Maminka a tatínek jdou do divadla. Pejsek a kočička pekli dort. Dnes chybí Láďa, Honza a David. Tužka, pero a kružítko patří do pouzdra. Červená, modrá a zelená jsou moje oblíbené barvy. Srnec, kuna, jezevec a jelen jsou savci. Červená kulička se ztratila. Malá Hanka spala v postýlce. Modrý čtverec je větší než bílý. Pohádková knížka je pěkně ilustrovaná. Ovocné stromy mají sladké plody. Největší zlobivec je Pavlík. Hlavní město Česka je Praha.

3. Urči holý podmět a holý přísudek.

Jirka pěkně maluje. Honza obratně šplhá na laně. Jindra rychle běhá. Zdena překrásně vyšívá. Autobus hlasitě troubil. Věra odvážně odpovídala. Přišli právě včas. Přihlásili jsme se do soutěže. Nerozuměli jste tomu úkolu? Divili se odpovědi. Venku pršelo. Začínalo se stmívat. Vyprávěli o zájezdu k moři. Pochopili Věrčinu bolest. Zasmáli jsme se nahlas.