VY_32_INOVACE_102

 

PRAVOPISNÁ CVIČENÍ

 
 

Jméno:

1. Doplň I-Í, Y-Ý.

Na vletě jsme se setkal s blzkým přátel Mirkov sestry. Na vstavě vtvarných prací jsme se setkal s vznamnm umělci. Nás jste neopl sladkm řečm a mlm slůvky. Uboz obvatelé útulku bl nedoslchav a slep. Bl kocourci si lehl na tepl, sluncem vhřátý kámen a hlasitě předl. Mnoz ldé b mu snad záviděl, ale m jsme jen tiše seděl a ani nedutal.

 

2. Doplň I-Í, Y-Ý.

Zimomřiv Bohuml seděl u kachlovch kamen a vhříval se. Tatínek zatopl smrkovm poleny. Potom přinesl rezav kbelk plný uhl. Za zavřeným okenicem zuřila bouře s hromobtím. Brzčko bl vtopený cel pokoj. Sněhov příval zaspal dveře až po staroblé klepadlo z mosaz. Tatínek nám předčítal napnav příběh o boji Římanů s barbary. Babčka přinesla voňav čaj se sladkm sušenkam.

 

3. Doplň I-Í, Y-Ý.

Zbškov jsme přinesl ukázat malřov vtvory. Pianistov dlouhé prsty se při hře jen kmtal. Tatínkov bratři nás opjel medovm slov. Pstruz jako b se mlnářov jen vsmval. Mslvcov ps hlastě vl, protože vděl v mláz ptláka lčit oka z lčeného provazu. Na pol jsme vděl tatínkov stop i ssl nory. Hercov úspěchy nás nadchl. Mlanov rodiče se zlobl na sousedov ps. Modelky si vkračoval s kabelkam z krokodl kůže. Pekařov učedníci přinesl do mlna několk ptlů obl.